0:00 / 0:00
Dźwięki natury w Płocicznie

EŁK – NAJBLIZSZE CENTRUM HANDLOWO-GASTRONOMICZNE DLA GOŚCI „MORENOWEGO WZGÓRZA”

Ełk jest miastem gminnym dla Płociczna oraz stanowi główny punkt na mapie Pojezierza Ełckiego.
Pojezierze Ełckie jest idealnym miejscem wypoczynku dla tych, którzy szukają spokoju dziewiczych, nieskażonych cywilizacją krajobrazów oraz tych preferujących aktywny wypoczynek na rowerze, w kajaku bądź na grzbiecie końskim. Wszystko to razem tworzy niepowtarzalny krajobraz i zachęca do pozostania tu na dłużej. Turysta w Ełku na brak atrakcji narzekać nie może. W mieście jest plaża miejska na której możecie nie tylko kąpać i opalać się do woli, ale również wypożyczyć sprzęt wodny i podziwiać malowniczy brzeg miasta z powierzchni jeziora. Jeśli nie macie ochoty na plażowanie, polecamy spacer promenadą, która ciągnie się brzegiem Jeziora Ełckiego i odwiedzanie licznych restauracji i knajpek serwujących  różnorodna kuchnię.

Jest tu spokój i cisza, zakłócana jedynie przez rozmawiających ludzi. Po jeziorze pływają ptaki, które łaszą się do spacerowiczów. Aż trudno uwierzyć, że tereny jak z bajki, znajdują się zaledwie dwie minuty drogi od głównej ulicy Ełku.

Wiosną i latem jest tu pełno spragnionych ciekawych widoków, rowerzystów. Nie ma chyba nic przyjemniejszego, niż jazda rowerem brzegiem jezior, przez pola i lasy, pagórki i równiny…


Walory Ziemi Ełckiej doceniają wszyscy, którzy choć raz odwiedzili te tereny.

Mapa Ełku i foldery do pobrania ze strony Centrum Informacji Turystyczno-Kulturalnej Miasta Ełk